ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Адреса:
Львівська обл., Мостиський р-н., 
м.Судова Вишня, пл. Івана Франка, 4
(Народний дім - 2 поверх)

тел.: 067-794-51-70

Директор:
Орися Володимирівна Бабенко
 
Час роботи:
з 09:00 до 18:00
Вихідні дні: понеділок, вівторок

Вхід та екскурсії безкоштовні

Музей розташований у приміщенні Народного дому. Будинок є пам'яткою історії ХІХ ст. 1897 р. тут виступав Іван Франко, балотуючись до австрійського парламенту. Про це нагадує меморіальна таблиця, встановлена на фасаді Народного дому (1990, скульптор Любомир Яремчук).
Музейна експозиція налічує 350 оригінальних експонатів. Матеріали, зібрані в музеї, розповідають історію міста з кінця мідно-кам'яного — початку бронзового віку і до наших днів. Увагу відвідувачів привертають матеріали археологічних розкопок: фрагменти бивня мамонта, крем'яні сокири, серпи, фрагменти гончарного посуду, глиняні жіночі статуетки тощо.
У Судовій Вишні народився Іван Вишенський (1545-1620), письменник-полеміст, літературний і громадський діяч. У експозиції бачимо фотокопії рукописів І. Вишенського, схему його подорожі в Афонський монастир, портрет роботи Т. Дмитрасевича.
У розділі "Іван Франко в Судовій Вишні" представлені дві збірки поезій Каменяра та фотографії місць, пов'язаних з його перебуванням в регіоні.
Один із розділів експозиції присвячений творчості Тадея Дмитрасевича, ліричного поета і художника, любителя-археолога, збирача місцевих народних звичаїв і обрядів. Він був засновником музею і довгі роки його незмінним керівником.
Відвідувачі з цікавістю оглядатимуть етнографічний розділ музею із знаряддями праці та предметами побуту місцевих жителів.